X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم ارد بزرگ Orod Bozorg و دکتر علی شریعتی Ali Shariati

سیاست‌های امریکا؛ ریشه بحران‌های قاره کهن

سیاست‌های امریکا؛ ریشه بحران‌های قاره کهن    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۱۰:۳۱ AM


نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: بحران‌ها و ناامنی‌های قاره کهن ریشه در سیاست‌های امریکا و نظام حاکم بر جهان دارد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ،ابوترابی فرد در مراسم افتتاحیه شورای اجرایی و کمیته دائم درمورد روابط فرهنگی و اجتماعی مجالس آسیایی افزود: نباید اجازه دهیم سیل سلاح از خارج قاره آسیا ما را تهدید کند.

وی گفت: رمز ستیز جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه به رهبری امریکا در سیاست هایی نهفته است که مناطق آسیایی را مورد تهدید قرار می دهد. ابوترابی فرد  منشأ مشکلات سوریه و عراق را سازمان های جاسوسی موساد و سیا دانست و افزود: قدرت های بزرگ تاب تحمل مردمسالاری را ندارند و ریشه مشکلات مردم فلسطین نیز در کاخ سیاه و این سازمان‌های جاسوسی است.

وی گفت: حامیان صهیونیست‌ها استقلال و شخصیت و هویت فلسطینیان را مساوی نابودی خود می بینند و اگر حمایت امریکا از این رژیم نبود امروز شاهد کشتار مردم مظلوم و بی دفاع نبودیم. نایب رئیس اول مجلس احترام به حقوق انسان‌ها و دفاع از مردمسالاری، مبارزه جدی با نفوذ قدرت های بزرگ و پاسداری از ارزش های ناب اسلام به عنوان رمز وحدت ملت‌ها را از اصول محور حرکت ایران در 35 سال گذشته برشمرد و افزود: ما در عین پافشاری بر وحدت امت اسلام، به وحدت همه ادیان الهی نیز فکر می کنیم. ابوترابی فرد گفت: نظام سلطه در پی جنگ های صلیبی و ایجاد اختلاف مذاهب است اما جمهوری اسلامی ایران تنوع فرهنگی و تعامل شایسته مذاهب است.

توقف فجایع انسانی در سوریه تنها با مذاکره

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی باتاکید بر اینکه توقف فجایع انسانی در سوریه تنها با گفتگو صورت میگیرد،گفت:قدرتهای بین‌المللی و منطقه از تعیین تکلیف برای آینده سوریه برحذر باشند تا مردم سوریه خود تصمیم مقتضی را اتخاذ کنند.

محمدحسن ابوترابی‌فرد امروز در اولین نشست کمیته اجرایی و کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در سخنانی افزود: بسیار خوشحالم اعلام نمایم اجلاس تهران با حضور بیش از 18 هیات مجالس آسیایی آماده برگزاری است. با ابراز خوشامد به همه هیات‌ها از اینکه همراهی کردید تا جلسات مجمع مجالس آسیایی طبق جدول مقرر برگزار شود، ابراز تشکر می‌کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی با درک موقعیت ممتاز مجمع مجالس آسیایی در حفظ صلح و آرامش در قاره بزرگ آسیا، همواره تلاش دارد نقش خطیر این مجمع را جدی گرفته و سال به سال آن را ارتقا دهد. این بدین‌ معناست که مواهب و امتیازات تحکیم مجمع مجالس آسیایی مستقیماً منافع و امنیت ملی کشورهای ما را در این دوران پرتنش و پرآشوب تحت تاثیر قرار می‌دهد و به نوعی آن را تضمین می‌کند.

وی تاکید کرد: تروریسم بزرگترین مظهر افراط‌گرایی نه تنها غرب آسیا، بلکه تا اقصی‌نقاط شرق آسیا را هم درنوردیده و کل حیات و زندگی را در این قاره مورد تهدید قرار داده است.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: در چنین شرایطی شدت بخشیدن به همکاری‌های منطقه‌ای و قاره‌ای و سامان دادن امور در درون مجمع مجالس آسیایی که آثار گرانقدر آن به دولت‌های منتقل می شود، شرط عقل و ضروری است که خوشبختانه همه اعضا آن را جدی گرفته و پس از بروز نقیصه‌ای در برگزاری شورای اجرایی سازمان و کمیته دائمی فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در کشور دوست و برادر پاکستان که ریاست فعلی سازمان را برعهده دارد، همه همت گماشتند و به لطف الهی توانستیم دو اجلاس مهم گفته شده را در تهران برگزار نماییم تا طبق برنامه آماده شرکت در اجلاس عمومی سالیانه در پنومپن کامبوج گردیم.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این خصوص از تلاش‌های دبیرکل و اعضای دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی و همکاری‌های دوستان و برادران در پاکستان که همراهی کرده‌اند تا اجلاس یادشده در وقت قانونی خود در تهران برگزار شود، از سوی مجلس شورای اسلامی ایران سپاسگزاری می کنم.

وی افزود: در این ایام که حوادث ناگوار درگیری‌های داخلی که با سرمایه‌گذاری و دخالت خارجی در کشور دوست و برادر سوریه شدت گرفته بود و تبعات انسانی و سیل امواج پناهجویان بعد از 4 سال به مرز تعیین‌کننده‌ای رسیده و همه جهان را حساس کرده بود، ما را بر آن داشت که برای توقف فجایع انسانی انجام گرفته در این سرزمین به قدرت‌های بین‌المللی و قدرت‌های منطقه‌ای که خوشبختانه عضو مجالس آسیایی هم هستند، اعلام همکاری و تلاش کنیم راه‌حلی سیاسی برای برون‌رفت از وضعیتی که مردم بیگناه سوریه را در بر گرفته پیدا کنیم.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: سوریه به‌عنوان عضو فعال مجمع مجالس آسیایی و ریاست قبلی سازمان ، جایگاه مهمی در این مجمع داشته و ایجاب می کند در این ایام که در تنگنا قرار گرفته از سوی کلیه اعضای مجمع مجالس آسیایی مورد حمایت و تقویت قرار گیرد و همه در راه صلح‌ در این کشور گام‌های مهمی بردارند.وی افزود : از این‌رو در این راه بی‌شک بایستی تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه مورد احترام قرار گرفته و محفوظ بماند، و قدرت‌های بین‌المللی و منطقه از تعیین تکلیف برای آینده سوریه برحذر باشند تا مردم سوریه خود تصمیم مقتضی را اتخاذ نمایند.

وی گفت: همانطور که رئیس محترم هیات پارلمانی عراق در جلسه هماهنگی ژنو درجوار اجلاس بین‌المجالس اظهار داشت که تروریسم به طور خزنده اغلب کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی را در برمی‌گیرد و امنیت ملی همه اعضا در معرض خدشه قرارگرفته است،‌ بنابراین قبل از اینکه خیلی دیر شود، برخی باید رویاها و امیال منطقه‌ای را کنار گذاشته و به حمایت از سوریه بپردازند، نه اینکه گروهی را  علیه گروه دیگری از مردم سوریه تحریک کنند و آشوب و درگیری راه بیندازند.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:‌ چنانچه این ظرفیت در مجمع مجالس آسیایی به قدر کافی موجود باشد، می‌توان این موضوع و سایر بحران‌هایی را که آسیا را فرا گرفته در فضایی آرام و دوستانه در اجلاس عمومی و یا در اجلاس تروئیکا به بحث گذاشت و راه‌حل‌های سیاسی به جای رقابت‌های منفی برای برون‌رفت از این بحران‌ها به‌دست آورد. وی ابراز امیدواری کرد در این دو روز بتوانیم به موضوعات مورد علاقه اعضای شرکت‌کننده و موضوعات دردستور کار اجلاس شورای اجرایی سازمان و کمیته دائمی فرهنگی مجمع مجالس آسیایی به خوبی رسیدگی نماییم.
------------------
سفر رییس قوه قضاییه به مازندران؛ فردا    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۱۰:۱۹ AM


رییس قوه قضاییه، فردا به مازندران سفر می کند .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت : رییس قوه قضاییه در ادامه سفرهای استانی خود ، فردا به مازندران می آید.


تقوی فرد، بررسی مسائل و مشکلات قضایی استان ، دیدار با اقشار مختلف مردم ، خانواده های شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، مسولان و قضات دادگستری و نیز نخبگان حوزوی و دانشگاهی و شرکت در جلسه شورای اداری استان را از جمله برنامه های سفر آیت الله آملی لاریجانی به مازندران اعلام کرد .


در این سفر سه روزه مسولان عالی قضایی و روسای سازمانهای تابعه دستگاه قضا ، رییس قوه قضاییه را همراهی می کنند.

____________________________


فداکاری در راه میهن ، خوی بزرگان و جاودانه هاست .  حکیم ارد بزرگ

فر میهن ، به جوانان راستین اوست . حکیم ارد بزرگ

کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران، بیشتر به کشور آسیب می رسانند. حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

کجا دلبری زیباتر از سرزمین ایران سراغ دارید ؟ سرزمینی که هزاران هزار پیکر دلداده ، برای آزادی و شرف آن ، تن به خاک کشیده اند . حکیم ارد بزرگ

کشورهای عربی جنوب ایران ، چه در هنگام جنگ و چه در هنگام صلح ، همواره با ایرانیان در حال جنگ و ستیز بوده اند. حکیم ارد بزرگ

اندیشه عوام ، توان فهم ابعاد بیکران گیتی را ندارد . حکیم ارد بزرگ

آب و هوا ، بر جهان بینی و پبوندهای مردمی اثرگذار است . حکیم ارد بزرگ

دیدن روشنفکران خودفروخته، چندش آورتر از دیدن زنان بدکاره است. حکیم ارد بزرگ

رَد راستی ، رَد خویشتن است. حکیم ارد بزرگ

رسواترین آدمها ، فریبکارانند. حکیم ارد بزرگ

اینترنت ، مهمترین ابزار پیشرفت همه جانبه یک سرزمین است . حکیم ارد بزرگ

خارهای کوچک ، زخم به جان نمی زنند ، بلکه با آن می آمیزند ، برای مقابله با روزهای سخت تر. حکیم ارد بزرگ

دوستی با رنج ها و درد ها ، مانند دوستی با دشمن ستیزه جوست ، باید بر ناراستی ها تاخت ، که این تنها راه ماندگاریست . حکیم ارد بزرگ

رنج ، ما را نیرومندتر می سازد ، اما این هم دلیلی برای دویدن به سوی سختی ها و رنج ها نیست . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

روزهای سخت ، گامهای آینده ما را استوارتر و تندتر می کند . حکیم ارد بزرگ

غم ، سیاهچال توانایی هاست . حکیم ارد بزرگ

براستی دلدادگی نامیراست. حکیم ارد بزرگ

روزهای سخت گذشتند و رفتند ، امروز هنگامه دیگریست ، امید و شادمانی ، تو را فرا می خواند . حکیم ارد بزرگ

جهان را آغاز و انجامی نیست ، آنچه هست ، دگرگونی در گیتی است . ما دگرگونی در درون گیتی را زایش و مرگ می نامیم . ما بخشی از دگرگونی در گیتی هستیم ، دگرگونی که در نهان خود ، پویش و شکوفایی را پیگیری می کند . بروز آینده ما ، بسیار فربه تر از امروز خواهد بود ، ما در درون گیتی ، در حال پرتاب شدن هستیم ، پرتاب به سوی جایی و نمایی که هیچ چیز از آن نمی دانیم ، همان گونه که در کودکی از این جهان هیچ نمی دانستیم . میدان دید ما ، با همه فراخنایی خود ، می تواند همچون شبنمی کوچک باشد بر جهانی بسیار بزرگتر از آنچه ما امروز از گیتی در سر می پرورانیم ، پس ، گیتی بی آغاز و بی پایان است . حکیم ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher